טיפול מיני

טיפול מיני

טיפול מיני הוא אחד הטיפולים הנפוצים כיום בעולם הפסיכותרפיה. כאשר משהו באורח החיים המיני אינו עובד כראוי בני הזוג עשויים להיות מיואשים, עצובים וכעוסים. מאידך, חיי מיניות תקינים יספקו אושר רב, סיפוק, תחושת בטחון עצמי ועוד.

טיפול מיני הוליסטי:

ישנן מספר שיטות "לפתור בעיות" בתחום המיני: תרופות, אביזרי עזר, טיפול בשיחות, טיפול התנהגותי, טיפול זוגי ועוד…

אני מאמין בכך שכאשר ניתן "לפתור בעיה" באופן מהיר, יעיל ולצמיתות באמצעות אחת הדרכים האלו- יש לפתור אותה באופן הזה בלבד. אך לעתים אנשים עם התמודדות בתחום המיני מקבלים פתרונות שטחיים שאינם פותרים את הבעיה כראוי.

למשל: גבר עם חרדת ביצוע שיפנה לרופא המטפל ויקבל ממנו מרשם לתרופה- התרופה תעזור לאותה הפעם שיטול אותה, אך בפעם הבאה ההתמודדות תחזור על עצמה. וזאת עוד מבלי להתייחס לתופעות לוואי שלעתים מצויות בכדורים המעוררים זקפה, ומבלי להתייחס לסוגיה הכספית (הכדורים הללו יקרים מאוד!).

לעומת זאת, אם הגבר ילך לטיפול מיני הוליסטי, יתכן שהמטפל יציע לו להיעזר בכדורים בתור התחלה בשביל לסייע לבטחון העצמי או בשביל לייצר התניה מוחית מחודשת, אך זאת בד בבד עם תהליך טיפולי מותאם.

לעתים מומלץ בתור התחלה לספק למטופל טכניקות מעולם הטיפול ההתנהגותי במקביל לטיפול רגשי שמבין מהיכן נוצרה הבעיה ומה באורח החיים של המטופל מתחזק אותה. הרבה מאוד פעמים מודעות של המטופל לעצמו היא שלב משמעותי ברפואה.

טיפול מיני הוליסטי הוא טיפול שמתייחס לשורש הבעיה, מספק מענה במהירות האפשרית, ומאפשר פתרון לטווח רחוק.

 

האם טיפול מיני הוא טיפול פרטני או זוגי?

זו שאלה שתלויה במרכיבים רבים. בדרך כלל כאשר הנושא הוא מיני בהגדרה- אני מזמין את שני בני הזוג. אם נתייחס למשל להפרעת זקפה כהתמודדות זוגית ולא כבעיה שעל הגבר לפתור בינו לבין עצמו- זה ישחרר ממנו המון מתח ויאפשר התחלה של פתרון. רוב הפעמים יינתנו עצות שיש ליישם כזוג, ואז המשימה לייצר זקפה תהיה משימה זוגית. זה דבר מחבר ומקרב. עם זאת, ייתכנו מפגשים פרטניים של העמקה בשורש הבעיה וטיפול בה עם המטופל שהקושי מיוחס אליו.

לעומת זאת, כאשר מטופל מגיע, למשל, לטיפול בחרדה ועולים במהלך הטיפול קשיים בעולם המיני של המטופל, בדרך כלל לא אטריח את בת הזוג להגיע לקליניקה מכמה סיבות: א. זה עשוי להסית את הנושא ממטרת הטיפול המרכזית ולפגוע במטופל שבאמת הגיע כדי לטפל בחרדה. ב. הקשיים במיניות ככל הנראה יהיו קשורים לחרדה של המטופל.

במקרה של בעיות מיניות שהשורש שלהן הוא "נשי"- מוטב יותר שהטיפול יתבצע על ידי מטפלת מינית הוליסטית.

כל האמור עד כה הוא "בדרך כלל". יתכנו מקרים שמסיבות מסוימות יהיה יותר נכון לטפל בבעיה מינית רק עם בן הזוג שאליו מיוחסת הבעיה, ואילו עם מטופל שהגיע לטיפול בנושא אחר נשלב מספר טיפולים עם בת הזוג לצורך טיפול בבעיה המינית מתוך הבנה ששיפור בתחום זה יסייע לתהליך הטיפולי הכללי.

 

 

מאמרים נוספים
טיפול הוליסטי

מהו טיפול הוליסטי? הגישה ההוליסטית רואה באדם, על סך מרכיביו האישיותיים: נפש, רוח, ניאורולוגיה, קוגניציה, תכונות...

קרא עוד
התמכרויות

שמוליק, גבר כבן 35 לא מצליח למצוא תעסוקה

קרא עוד
טיפול בדיכאון וחרדה

הן חרדה והן דיכאון נחשבות להפרעות הנפשיות הנפוצות ביותר. למרות שחרדה ודיכאון הן הפרעות ממשפחות...

קרא עוד
שיווק דיגיטלי