טיפול בחרדה אצל ילדים

חששות, לחצים ופחדים מלווים את כולנו משלבים כאלו ואחרים של החיים, בעצימות משתנה ותוך התמודדות עם מגוון רחב מאוד של אתגרים נפשיים. כך שממש לא מפתיע לגלות שיש גם ילדים בגילאים מאוד צעירים אשר מתמודדים עם בעיות של חרדה מסיבות כאלה ואחרות. במדינה שבה יש כל כך הרבה טריגרים שיכולים להשפיע על הילדים, אתם רוצים וצריכים לבדוק מה קורה עם הילדים שלכם כמעט בכל רגע נתון על מנת להתמודד עם הפחדים בצורה המתאימה. לשם כך אתם חייבים לעבוד בצורה מסודרת ומאורגנת ולבסס את כל תהליכי העבודה על ידע וניסיון של מומחים מתחום הטיפול, איתם ניתן ליצור אינטראקציות משמעותיות לטובת הילד בתנאים הנוחים לכם. טיפול בחרדה אצל ילדים חייב להיות טיפול מאוד עדין שבו טובת הילד עומדת לנגד העיניים של כלל אנשי הצוות של מרכז מרדכי קדוש – מטפלים בקדושה.

טיפול בחרדה אצל ילדים בצורה טבעית

טיפול בחרדה אצל ילדים הוא תהליך שמחייב קודם כל יצירת קשר אישי עמוק בין המטפל לבין הילד והמשפחה. האימון הוא אבן היסוד בתהליך העבודה ואתם רוצים להפקיד את האימון בידיו של איש מקצוע מנוסה שיכול להציע נחמה לילד שלכם. בה בעת, אי אפשר להתעלם מהרמה המקצועית של המטפל אשר מלווה את תהליך העבודה שלכם. ולכן היא האחריות שלכם בתור הורים היא למצוא מטפל מוסמך שיכול להציע עזרה בתנאים שלכם תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה ועבודה על פי עולם הערכים המשפחתי שלכם.

טיפול בחרדה בילדים

מרכז מרדכי קדוש – מטפלים בקדושה מציעה מגוון רחב של שיטות טיפול לילדים צעירים אשר סובלים מהתקפי חרדה ובעיות נפשיות. הצוות המקצועי שלנו יכול לאפשר לכם לקבל את הסביבה השקטה והמרגיעה ביותר וכך להתמודד עם כל אתגר שעומד לפניכם בתור משפחה מלוכדת ומאוחדת עם הכלים הנכונים לעזור לילד שלכם. כל שאלה או בעיה שעולה לאורך הדרך לקבל את המענה המתאים, ואנו נוכל לאפשר לכם להביע את החששות גם מההתרחשויות שקורות בתוך הבית.

טיפול בחרדה ללא תרופות

כולנו יודעים שיש רגעים בחיים שבהם פשוט אי אפשר להתמודד עם הסיטואציה לבד. בין שמדובר על אירועי טרור ובין שמדובר על רגעים שקשורים למשפחה ולחברים הקרובים שלנו, פחד וחששות המלווים את שגרת היומיום של אנשים רבים עד לרמה שכמעט ואי אפשר לנהל סדר יום נורמטיבי. במקרים חמורים וקיצוניים במיוחד, יש אנשים אשר מפתחים בעיית חרדה כרונית ונדרשים לקבל טיפול וליווי צמודים לאורך שנים. האידיאל הוא לקבל טיפול בחרדה ללא תרופות, ולמצוא את האיזון הפנימי של החדר, על מנת להתמודד בצורה הרבה יותר בריאה עם האתגרים הנפשיים שלכם וזוהי בדיוק המשימה המקצועית של אנשי הצוות של חברת מרדכי קדוש מחנכים בקדושה, אשר ילווה אתכם בכל שלב של הדרך ויעזרו לכם לבנות מחדש את העוצמות שלכם.

טיפול בחרדה ללא תרופות בחוכמה

הדרך הכי קלה והכי מהירה להתמודד עם חרדה היא על ידי תרופות. ככה אתם פשוט מתעלמים מהבעיה ומטפלים אך ורק בסימפטומים הגופניים. אבל אם אתם רוצים להסתכל לפחד בעיניים ולהתמודד עם האתגר לטווח הארוך, טיפול בחרדה ללא תרופות הוא הטיפול המתאים ביותר למצב הרגשי שלכם. כמובן שאתם תדרשו להשקיע הרבה יותר מאמצים וגם הרבה יותר זמן על מנת להתמודד עם החרדה, אבל התוצאות של תהליך טיפול עומק שכזה, יאפשרו לכם לחיות חיים הרבה יותר יציבים לטווח הארוך כאשר השליטה נמצאת בידיים שלכם. מן הסתם יהיו עוד אתגרים לאורך הדרך, אבל אם יש לכם את הכלים להתמודד ואם יש לכם ממי לבקש עזרה, כנראה שיהיה הרבה יותר קל להתמודד עם הקושי הנפשי ולאפשר לכם לחיות חיים בריאים יותר.

טיפול בחרדה

אומנם העבודה הצמודה שאתם עתידים לעשות ביחד עם אנשי צוות מרדכי קדוש מחנכים בקדושה היא עבודה משותפת, אבל בסיומו של התהליך אתם לוקחים את כל הקרדיט על התוצאה ואתם אלו שיכולים להנות מהיתרונות של חיים עם שליטה בחרדה. ולכן זוהי בעצם המתנה הכי גדולה שאתם יכולים להעניק לכם ולאנשים הקרובים בחיים שלכם במקרה שבו החרדה מנהלת אתכם לאורך שנים רבות.

טיפול בחרדה טבעי

ככל שהחברה מפנימה יותר ויותר את האיכות שבתהליכים הטבעיים, אנשים רבים מבינים יותר ויותר שטיפול טבעי עדיף בהרבה מאשר טיפול הכרוך בנטילת תרופות המשפיע על המערכת ההורמונאלית ומסב תופעות לוואי רבות. תרופות פסיכיאטריות, מלבד תופעות הלוואי הכרוכות בהן, ברוב המקרים הן אינן מצליחות להעלים את החרדה לחלוטין. מסיבה זו, טיפול בחרדה טבעי, הוא הדרך המומלצת לרוב המתמודדים עם חרדות. אמנם טיפול טבעי דורש תהליך והתגייסות והתמודדות עם מקומות מודחקים בנפש, אך בדרך כלל הטיפול בחרדה אינו ארוך וההרגשה הטבעית מספקת תחושה טובה בהרבה מאשר התחושה המתלווה לשימוש בתרופות.

גם למטופל הנוטל תרופות, מומלץ לבצע טיפול בחרדה טבעי שיסייע לו לשים קץ לשימוש התרופתי.

טיפול בחרדה טבעי בדרך חכמה

חרדה משפיעה רבות על הסובל ממנה: הן בתפקוד היומיומי, בבית ובעבודה, הן בהרגשתו במעטפת החברתית והן בהיות האדם החרדתי לבד עם עצמו בביתו או ברכבו. במקרים של חרדה ישנה, לפעמים סבור המטופל שאין אדם בעולם המסוגל לעזור לו ולעתים הוא אף השלים כבר עם תופעות הלוואי הלא מבוטלות, ולכן הוא מעדיף להמשיך וליטול את התרופות הישנות. אילו היה יודע שגם בחרדה ישנה ניתן לטפל, ואילו היה מודע לכך שללא התרופות היה מרגיש טוב הרבה יותר- היה פונה לטיפול בחרדה טבעי.

אמנם במקרים של חרדה קשה במיוחד יתכן שיומלץ לו לשלב את הטיפול הפסיכותרפי עם נטילת תרופות שמקלות על האדם החרדתי, אך מתוך מטרה חדה וברורה להיפרד מהכדורים בהקדם האפשרי.

טיפול אלטרנטיבי בחרדה

אורך הטיפול תלוי בפרמטרים רבים: ברמת החרדה, בהירתמות המטופל לתהליך, בשיטות ובכלים בהם נעשה שימוש בקליניקה, באג'נדה הטיפולית של המטפל, ביכולת ההחלמה של המטופל ועוד. טיפול בחרדה לרוב הוא מסוגי הטיפול הקצרים והממוקדים יותר ולכן מומלץ לפנות לטיפול בחרדה טבעי.

להתייעצות בנושא, ניתן לפנות למרדכי קדוש, פסיכותרפיסט הוליסטי אינטגרטיבי ולקבל מידע והמלצה לאופן הטיפול המומלץ ביותר עבורך. מרדכי קדוש מנוסה ביותר בתחום החרדות, וכבר הוכיח למטופלים רבים שגם במקרים קשים ביותר ניתן להיפרד מהחרדה לחלוטין.

מאמרים נוספים
טיפול בחרדה חברתית

אנשים שמוצאים את עצמם מתקשים מאוד לנהל שגרת חיים חברתית באופן קבוע, יכולים במהירות עצומה...

קרא עוד
חרדה כללית

קרא עוד
חרדה חברתית

קרא עוד
שיווק דיגיטלי